Konferencje

VII Konferencja POLRISK „Kreowanie wartości poprzez efektywne zarządzanie ryzykiem”

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Zarządzania Ryzykiem POLRISK wkraczyło w siódmy rok swojego istnienia. Po raz siódmy została zorganizowana coroczna konferencja POLRISK.

Podtrzymaliśmy naszą tradycję, aby mieli Państwo możliwość przebywania i czerpania inspiracji bezpośrednio z ekspertami z pierwszej ligii światowej, myślicieli, praktyków z zakresu zarządzania ryzykiem.

Dotychczas gościliśmy m.in. Gerta Cruywagena (RPA), Paula Hopkina (UK), Reginalda Hamana (RPA), Kevina W. Knighta (Australia), Jamesa Lama (USA), Betty Simkins (Kanada, prezentującej również w imieniu Johna Frasera), jak i członków władz Federacji Europejskich Stowarzyszeń Zarządzania Ryzykiem FERMA, tj. Marię Gemma Dequae (Belgia), Pierre Sonigo (Francja), Alessandro de Felice (Włochy).

W bieżącym roku dołączł do tego grona Grant Purdy z Australii, żeby przedstawić jedną z możliwych odpowiedzi na proste menedżerskie pytanie: „Po co mi zarządzanie ryzykiem, jaki wpływ ma ono wartość przedsiębiorstwa?”. Z odpowiedzią na to pytanie boryka się nie od dziś wielu praktyków zarówno ekspertów, menedżerów, członków zarządu, członków rad nadzorczych zarówno w kraju jak i zagranicą. Spróbujemy zatem w dniach 9-10 maja na 7 konferencji POLRISK pt. „Kreowanie wartości poprzez efektywne zarządzanie ryzykiem” – pokazać kilka dróg prowadzących do odpowiedzi na to proste a jednocześnie trudne pytanie, na które nie jest łatwo udzielić przekonującej odpowiedzi, w szczególności osobom o wieloletnim doświadczeniu w zarządzaniu przedsiębiorstwami. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że jedna konferencja nie wyczerpuje wszystkich możliwych odpowiedzi, dlatego będziemy kontynuować na kolejnych spotkaniach ten arcyważny temat.

Żeby zachęcić Państwa do uczestnictwa w konferencji, zacznę od stwierdzenia, że w dzisiejszym świecie, za pewnik można uznać, że nie żyjemy już w rzeczywistości biznesowej „wolnej od ryzyka”, mimo iż jeszcze 12 lat temu na studiach ekonomicznych uczono (a może jeszcze się uczy…), że obligacje są „aktywami wolnymi od ryzyka”, więc, jeżeli ktoś dzisiaj stwierdza, że nie potrzebuje zarządzania ryzykiem, to zdaje się twierdzić, że w jego przypadku występuje zarządzanie wyłącznie w warunkach pewności. Tu leży punkt wyjścia do dalszej dyskusji, którą podejmiemy na 7 konferencji POLRISK.

Łączę wyrazy szacunku,

dr Sławomir Pijanowski
Prezes Stowarzyszenia Zarządzania Ryzykiem POLRISK
Przewodniczący Konferencji

Program Konferencji:

9.05.2013 r. – warsztat G. Purdy’ego

10.05.2013 r. – konferencja

Grant Purdy – gość specjalny

Zgłoszenie/Zamówienie

Zdjęcia z VII Konferencji są dostępne w galerii zdjęć zamieszczonej na naszym Fanpage’u na Facebooku:

 

Patroni Konferencji

KibRPIUISSAFinexa

 

Polski Instytut DyrektorówCommercial Risk EuropeGazeta Ubezpieczeniowa

 

Stowarzyszenie Audytorów Wewnętrznych IIA PolskaKariera w finansachDziennik UbezpieczeniowyHarvard Business ReviewPolskie Forum ISO9000Krajowe Giełdy NaprawyPBSGPWC

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualności

„Bezpieczeństwo danych i zasobów firmy w świetle RODO”, 27 lutego 2018r., Warszawa

„Bezpieczeństwo danych i zasobów firmy w świetle RODO”, 27 lutego 2018r., Warszawa Mamy przyjemność poinformować, że Stowarzyszenie POLRISK objęło patronat […]

X Jubileuszowa Konferencja POLRISK – Podziękowania

X Jubileuszowa Konferencja POLRISK – Podziękowania   X Jubileuszowa konferencja już za nami! Czas […]

XIII Konferencja PolCAAT’ 2017 już 30 listopada!

XIII Konferencja PolCAAT’ 2017 już 30 listopada! Chcielibyśmy zaprosić Państwa na XIII Konferencję PolCAAT, której patronujemy. […]

więcej aktualności

The Pixers were here!