Biblioteka – książki, artykuły, raporty, badania, referaty

 

Pod koniec ubiegłego roku, chętni Członkowie POLRISK mieli możliwość wzięcia udziału w ankietach przeprowadzanych przez jednego z naszych Członków Wspierających – firmę AON Polska. W tym roku ukazał się już efekt naszej współpracy – Raport prezentujący zebrane informacje dotyczące Zarządzania ryzykiem i ubezpieczeniami w firmach w Polsce. Mamy przyjemność Państwu ten raport udostępnić.

Raporty można otworzyć klikając na obrazki powyżej.

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu publikację firmy Heritage naszego członka wspierającego “Wprowadzenie do keptywów”. Keptywy, inaczej towarzystwa zależne (ang. captives) nie są wprost wyodrębnione w prawie polskim, najbardziej zbliżoną formą obecną w ustawodawstwie polskim są Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych (TUW), którymi w zagranicznych firmach zarządzają korporacyjni menedżerowie ryzyka, których wkrótce zacznie certyfikować Stowarzyszenie POLRISK wspólnie z FERMA.

Materiał jest dostępny w języku angielskim.

Dokument można otworzyć klikając na obrazek powyżej lub tutaj.

Szanowni, poniżej publikujemy dla Państwa prezentację naszego Członka Wspierającego – Kancelarii Baker & McKenzie dotyczącą “Odpowiedzialności członków zarządu w spółkach z o.o.”

Prezentacja została wygłoszona 26.09.2013 przy okazji spotkania zorganizowanego dla Członków w siedzibie Kancelarii, podczas którego został przedstawiony Projekt Certyfikacji i Akredytacji Akademii POLRISK.

Prezentację można otworzyć klikając na obrazek powyżej lub tutaj.

Raporty krajowe naszego Członka Wspierającego – firmy Atradius, są tak zaprojektowane, aby ułatwić osobom zainteresowanym handel zagraniczny oraz przede wszystkim zwiększyć jego bezpieczeństwo. Prezentowane przeglądy dają krótkie, zwięzłe informacje na temat dużych gospodarek zachodnich, ich funkcjonowania i rozwoju gospodarczego i upadłościowego a także głównych rynków wschodzących – ich obecnej sytuacji politycznej i ekonomicznej oraz perspektyw. Poniżej dla Państwa prezentujemy dwa dokumenty odnoszące się do rynku polskiego.

Raporty można otworzyć klikając na obrazki powyżej.

Grant Thorton – nasz Członek Wspierający, specjalnie dla Państwa udostępnił swoje publikacje dotyczące systemu kontroli i zarządzania ryzykiem (praktyka spółek notowanych na GPW) oraz audytu wewnętrznego w polskich spółkach.

Raporty można otworzyć klikając na obrazki powyżej.

Szanowni, korzystając z doświadczenia naszych kolegów z brytyjskiego stowarzyszenia AIRMIC, zamieszczamy poniżej dwa przewodniki, które mamy nadzieję, pozwolą nam wszystkim lepiej zrozumieć istotę działań, obowiązki Menedżerów Ryzyka.

Materiał jest dostępny w języku angielskim.

Przewodniki można otworzyć klikając na obrazki powyżej.

24 października 2013 r. odbyła się w Warszawie konferencja Lloyd’s Meet the Market, na którą zaproszeni byli również członkowie POLRISK. Dla tych, którzy nie mogli wziąć udziału w wydarzeniu, poniżej zamieszczamy prezentacje z pierwszej części spotkania.

Prezentacje są dostępne w języku angielskim.

   

Prezentacje można otworzyć klikając na obrazki powyżej.

Otrzymaliśmy od Polskiej Izby Ubezpieczeń materiał stworzony przez Grupę Roboczą Polskiej Izby Ubezpieczeń ds. Zarządzania Ryzykiem we współpracy z VdS i z Komendą Główną Straży Pożarnej dotyczący “Stałych urządzeń gaśniczych”. Jest to pierwsze, kompleksowe opracowanie na rynku polskim, w którym w sposób przystępny opisane zostały rodzaje urządzeń gaśniczych, ich zastosowanie oraz wpływ na bezpieczeństwo pożarowe obiektów budowlanych.

urządzenia gaśnicze

Dokument można otworzyć klikając na obrazek powyżej

ECIIA i FERMA opracowały wspólnie publikację dotyczącą komitetów audytu i ryzyka.

“Kryzys finansowy z 2008 roku najlepiej pokazał, że monitorowanie i kontrola prowadzone przez Komitety Audytu i Ryzyka nie były wystarczająco skuteczne, aby wykryć główne ryzyka, które doprowadziły do kryzysu. W celu poprawy sytuacji, władze europejskie zareagowały wprowadzeniem nowych regulacji. W zmieniającym się środowisku, gdzie obciążenia regulacyjne i biznesowe ciągle narastają dla każdej organizacji ważne jest wprowadzenie efektywnego i zintegrowanego modelu ładu organizacyjnego1. Rola i współpraca Komitetu Ryzyka i Komitetu Audytu jest kluczowa. Równie ważne jest, aby model „3 linii obrony” był efektywnie wprowadzony, a zarządzanie ryzykiem i działania audytu wewnętrznego było właściwie koordynowane. Nie zapominajmy, że jednym z największych ryzyk przed którymi stają Rady2 i Komitety Audytu, jest ryzyko niedostrzeżenia zagrożenia, dopóki to zagrożenie nie „zapuka do drzwi”. Jestem bardzo zadowolony z tego, że razem z FERMA byliśmy w stanie wypracować wspólne stanowisko dotyczące roli Komitetów Audytu i Komitetów Ryzyka wraz ze wskazówkami, które pomogą usprawnić działania tych komitetów.”

Thijs Smit, Prezes ECIIA

Bez tytułu

Dokument można otworzyć klikając na obrazek powyżej

Aktualności

„Bezpieczeństwo danych i zasobów firmy w świetle RODO”, 27 lutego 2018r., Warszawa

„Bezpieczeństwo danych i zasobów firmy w świetle RODO”, 27 lutego 2018r., Warszawa Mamy przyjemność poinformować, że Stowarzyszenie POLRISK objęło patronat […]

X Jubileuszowa Konferencja POLRISK – Podziękowania

X Jubileuszowa Konferencja POLRISK – Podziękowania   X Jubileuszowa konferencja już za nami! Czas […]

XIII Konferencja PolCAAT’ 2017 już 30 listopada!

XIII Konferencja PolCAAT’ 2017 już 30 listopada! Chcielibyśmy zaprosić Państwa na XIII Konferencję PolCAAT, której patronujemy. […]

więcej aktualności

The Pixers were here!